خانه / اموزش ها / اموزش استراتژی فارمینگ و غارت اکسیر سیاه

اموزش استراتژی فارمینگ و غارت اکسیر سیاه

کمیاب ترین و گرانبهاترین منابع در بازی کلش اف کلنز اکسیرسیاه است و با این حجم از اتک ها درون بازی باید برای ارتقاها به خوبی از آن محافظت کرد. هیروها متفاوت ترین نیروهایی هستند که شما در اتک های خود و حتی در دفاع از دهکده خود دراختیار دارید پس ارتقاء دادن آن ها حیاتی است. در این مطلب ما به شما راه های اتک فارمینگ اکسیرسیاه و بدست آوردن اکسیرسیاه برای ارتقاء هیروها را آموزش خواهیم داد.

استراتژی فارمینگ اکسیرسیاه:

قبل از اینکه وارد جزئیات شویم اجازه دهید که اهداف خود در این مورد را یادآوری کنیم تا در ادامه از فراموش کردن آن ها جلوگیری کنیم:

 • بدست آوردن حداکثر مقدارممکن اکسیرسیاه در هر ساعت

این مورد به نظر خیلی خوب می آید اما به چه صورت میتوانیم این مقدار را بدست بیاوریم؟ به سادگی زمانی که :

 • استفاده از ترکیبی از نیروها که سریع ساخته شوند و بتوان اتک های بیشتری زد
 • ترکیبی که استفاده میکنیم نباید اکسیرسیاه برای ساخت مصرف کند چون ما به دنبال همین اکسیرسیاه هستیم
 • سعی کنیم بیشترین مقدار اکسیرسیاهی که میتوانیم در هر اتک بدست بیاوریم را جمع آوری کنیم

این موضوع به نظر آسان می آید. اکنون باید این لیست را قدم به قدم دنبال کنیم و مراحل را انجام دهیم. نگرانی از این بابت نیست چون ما این مراحل را برای شما توضیح داده ایم و شما به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

شاید شما از خودتان بپرسید که چرا مخازن اکسیرسیاه را اینگونه در مپ میچینند و شما میتوانید به راحتی آن را غارت کنید؟

در حقیقت کسانی که اینگونه مپ میچینند به دنبال بالابردن کاپ خود هستند و کاری به منابع خود ندارند و با گذاشتن منابع خود در اطراف سعی میکنند شما را ترغیب به اتک زدن کنند و کاپ مثبت بگیرند و این چیزی است که ما دنبال آن هستیم.

ترکیب مناسب برای غارت اکسیرسیاه در تاون هال 7 تا تاون هال 9:

شما باید از استراتژی با عنوان چاقوی گابلین استفاده کنید و این استراتژی بهترین گزینه برای تاون هال های 7 تا 9 است. به سرعت نیروها ساخته میشوند و هزینه کمی برای ساخت دارند و نیاز چندانی به هیروها ندارد.

به شما توصیه میکنیم که از این ترکیب استفاده کنید:

 • جاینت (8عدد برای تاون 7 و 8 ، و 12تا16 جاینت برای تاون 9)
 • دیوارشکن (اگر حرفه ای هستید 6 و اگر مبتدی هستید 8عدد)
 • 30 بربر و آرچر (از هرکدام 15تا)
 • مابقی نیروها گابلین (تا 90تا)
 • 1 طلسم رعد و 1 طلسم خشم

استراتژی اتک بسیار آسان است . سمتی که مخزن اکسیرسیاه قرار دارد را انتخاب کنید. از بربرها و آرچرهای خود برای پاکسازی ساختمان های بیرونی استفاده کنید و سپس جاینت ها را رها کنید تا به سمت ساختمان هایی که نزدیک مخزن اکسیرسیاه است. دیوارشکن ها را برای بازکردن راه جاینت ها رها کنید تا مسیر گابلین ها هم برای نفوذ و غارت اکسیرسیاه باز شود. حالا قدم به قدم این مراحلی که گفته شد را توضیح میدهیم:

1_شروع به سرچ کردن کنید و مپ هایی انتخاب کنید که تاون 7 یا 8 باشند یا  تاون 9 هایی که قبلا مورد حمله قرار گرفته اند(مپ های مرده).همچنین به دنبال مپی باشید که حتما مخزن اکسیرسیاه را در لایه آخر قرار داده باشد و فقط نیاز به تخریب یک لایه دیوار باشد.

2_ بربرها و آرچرها را رها کنید.تا شروع به پاکسازی ساختمان های اطراف کنند این مرحله بسیار مهم است چون ممکن است جاینت ها در مسیر درستی حرکت نکنند درحالی که جاینت ها باید ساختمان های دفاعی را مشغول خود کنند تا دیوارشکن ها به راحتی بتوانند دیوار را تخریب کنند و گابلین ها هم بتوانند به سرعت به مخزن اکسیرسیاه برسند.

4_جاینت ها و دیوارشکن را بفرستید.زمانی که جاینت ها نزدیک دیوار بودند میتوانید دیوارشکن ها را یکی یکی رها کنید و به گلوله های مورتار دقت کنید تا روی دیوارشکن ها نیفتد.

4_گابلین ها را برای جمع آوری بفرستید.

تمام گابلین ها را نفرستید. با آرامش کامل و بدون دستپاچگی مقداری از گابلین ها را بفرستید تا اکسیرسیاه را غارت کنند و اگر ویزاردتاور یا مورتار آن ها را نابود کرد میتوانید دوباره یک دسته گابلین دیگر بفرستید و نگران زمان نباشید چون زمان و گابلین زیادی دارید.

حتی اگر احساس کردید که نیاز به کمک دارید میتوانید از طلسم خشم استفاده کنید و سرعت و قدرت گابلین ها را بیشتر کنید یا از طلسم رعد برای از بین بردن نیروهای کستل حریف که بیرون آمده اند استفاده کنید. درواقع این طلسم ها به عنوان نیروی کمکی در اتک ها استفاده میشوند و نیازی نیست که در تمام اتک ها از آن ها استفاده کنید و با این کار میتوانید در زمان آماده شدن نیروهای خود برای اتک بعدی صرفه جویی کنید.

غارت اکسیرسیاه در تاون هال 10 و 9:

متاسفانه استراتژی سوپرکویین دیگر اثری ندارد چون شما به هیلرهای زیادی نیاز دارید و در آپدیت های اخیر بازی قدرت شفادهی هیلر کمتر شده و شما به حداقل 6 هیلر برای اتک احتیاج دارید.

توجه داشته باشید که استراتژی اتک با گابلین در تاون هال 10 و 11 هم کارآیی دارد و میتوان از آن استفاده کرد چون به سرعت و باهزینه کم ساخته میشوند. زمانی که شما در تاون 10 و بالاتر هستید میتوانید بر روی بدست آوردن پاداش لیگ هم تمرکز کنید و میتوانید به لیگ چمپیون برسید که پاداش لیگ اکسیرسیاه در این لیگ زیاد است.

میتوانید از ترکیب زیر برای غارت اکسیرسیاه استفاده کنید که از بالن و مینیون ساخته میشود. این ترکیب مقداری اکسیرسیاه برای ساخت نیروها مصرف میکند اما با این روش میتوانید روزی 25 تا 30 هزار اکسیرسیاه غارت کنید:

 • 38 بالن
 • 30 مینیون
 • 4 طلسم خشم
 • 1 طلسم یخ(در اپدیت اخیر ظرفیت این اسپل پایین امده است)
 • 1 طلسم زهر

این استراتژی نیازمند به بالن مکث و لول بالاست و مینیون های لول بالا هم در کنار گرند واردن با لول بالای 5 و استفاده از قابلیت ویژه آن میتوانند تاثیرگذار باشند. توسط بالن ها و طلسم خشم تعداد زیادی از ساختمان های دفاعی را نابود خواهید کرد و با طلسم زهر نیروهای دفاعی کستل را نابود خواهید کرد و مینیون ها هم به سراغ غارت منابع میروند. در این روش منابع زیادی را میتوانید غارت کنید و اگر مشاهده کردید که میتوانید 50% از مپ را تخریب کنید بربرکینگ و کویین خود را بفرستید تا بتوانید ستاره هم بگیرید.


1_بالن های خود را دور قسمتی که منابع قرار دارد رها کنید

2_از طلسم خشم برای تخریب بیشتر و سریعتر آن ها استفاده کنید(از گردند واردن خود و قابلیت آن در حالت هوایی استفاده کنید حتی اگر این نیرو را ندارید بازهم میتوانید به اتک خود ادامه دهید)

3_نیروهای دفاعی کستل را نابود کنید

4_مینیون ها هم میتوانند به راحتی ساختمان های باقی مانده و مخازن را تخریب کنند

5_اگر احساس کردید که نیاز به استفاده از هیروها برای بدست آوردن ستاره است آن ها را رها کنید

به این مقاله چی امتیازی میدهید؟
[کسانی که شرکت کردند: 9 میانگین: 2.3]

درباره ی Ehsan Asghari

Ehsan Asghari
سلام احسان اصغری هستم نویسنده وب سایت هستم با تشکر ویژه از ادمین ها و شما که دنبال کننده مطالب سایت ما هستید. امیدوارم از این سایت لذت ببرید

همچنین ببینید

دانلود کلش اف کلنز (2020) هک شده نسخه 13.180.8

Clash of Clans(جنگ قبایل) نام یکی از بهترین بازی های استراتژیک اندروید است که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *